subskrybuj: posty | Komentarze

Zwiedzanie pięknego Krakowa

Wiele osób szuka pomysłu jak spędzić jesienne, a właściwie zimowe już wieczory tak aby nie było to nudne, ani całkiem sztampowe. Okres jesienny to moment kiedy możemy wybrać się na romantyczne spacery, zwiedzanie, a chłodna atmosfera to tylko dobry pretekst do przytulania.krakow-934355_960_720 Jednym z miast, które często wybierane są jako cel takich wędrówek i zwiedzania jest Kraków. Miasto samo w sobie ma doskonałą renomę jako obiekt turystyczny. Jest tu wiele miejsc które szczególnie warto odwiedzić.
Do najpopularniejszych zabytków należą: piękny rynek, Kościół Mariacki, sukiennice, Wawel, Kopiec Kościuszki i wiele innych. W okresie jesiennym można także pokusić się o rejs statkiem po Wiśle. Nie jest jeszcze szczególnie zimno, a obecność drugiej osoby może łatwo rozgrzać atmosferę.
Kościół Mariacki jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce kościołów – kto nie słyszał o zabytkowym ołtarzu, wykonanym z dębowego drewna przez Wita Stwosza. Warto napomknięć, że drewno z którego został wykonany ołtarz ma w tym momencie ponad tysiąc lat. Równie atrakcyjnym i absolutnie koniecznym do zwiedzenia jest piękny Stary Rynek. Spotkamy na nim licznych artystów ulicznych, handlarki kwiatami, które warto podarować ukochanej. Atmosfera w tym miejscu jest absolutnie wyjątkowa. Na rynku umiejscowiony jest kolejny z zabytków Krakowa – sukiennice, które od początku pełniły funkcje handlowe w tym mieście. Dzisiaj są to głównie stragany z pamiątkami i biżuterią. Piętro budynku zajmuje z kolei galeria sztuki: malarstwa i rzeźby. Również warta polecenia i odwiedzenia.
Nieco dalej od rynku znajduje się Wawel – zamek królewski i katedra. Piękne zabytkowe budowle, siedziba wielu władców i miejsce ich pochówku w przykatedralnej krypcie. Warto także rzucić okiem na smoczą jamę, w której podobno żył kiedyś okrutny smok wawelski.
Gdy jednak znudzimy się zwiedzaniem, albo zgłodniejemy warto wybrać się do jednego z licznych lokali w mieście. Restauracja powinna być wybrana z odpowiednim wyprzedzeniem ponieważ często może nam zabraknąć stolika w tej wymarzonej. Warto wybrać także ulubiony rodzaj kuchni. Godną polecenia jest restauracja Da Pietro. Ważnym jest jednak aby każdy wybrał posiłki według własnego gustu i smaku. Oczywiście warto wcześniej skonsultować się z całą grupą, z którą zwiedzamy, aby nie okazało się, że idziemy do grill – restauracji, a większość naszych kolegów stanowią wegetarianie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)