subskrybuj: posty | Komentarze

Zalety impregnacji kostki brukowej. Znasz je wszystkie?

Szykujesz się do ułożenia kostki brukowej na podjeździe do garażu i w okolicy Twojego domu? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze impregnatu do kostki brukowej? Dobrze, że do nas trafiłeś! Radzimy, jak zrobić to poprawnie i czym kierować się przy pielęgnacji podłoża.

Fotografia na licencji CC 2.0 flickr.com autorstwa giiku

 

Zasady działania impregnatu do kostki brukowej

Używając jakichkolwiek substancji zabezpieczających powierzchnię zapewne nie zastanawiasz się długo nad tym, jak działa dany produkt. W czasie nakładania impregnatu na powierzchnię, preparat wnika w głąb struktury, nadając jej właściwości ochronne. Rozlanie oleju na zabezpieczoną wcześniej kostkę zakończy się jedynie utrzymywaniem niepożądanej cieczy na powierzchni. Olej nie wniknie w głąb kostki i nie zostawi po sobie plam, dlatego impregnaty poleca się głównie na podjazdach do garaży.

Zasady, którymi należy się kierować przy samodzielnym impregnowaniu powierzchni

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego przy wykonywaniu tych czynności musisz pamiętać o odzieży ochronnej, rękawiczkach i okularach. Podłoże, które chcesz zaimpregnować powinno być suche, pozbawione zanieczyszczeń. Kluczowe jest w miarę równomierne rozprowadzenie preparatu, tak by cała nawierzchnia była chroniona jednakowo. Najlepsze efekty uzyskuje się przy dwukrotnej impregnacji kostki brukowej.

W ciągu jednej doby od impregnacji należy nie wystawiać powierzchni na zbyt silne działanie promieni słonecznych oraz opadów deszczu. Po tym czasie nawierzchnię można użytkować bez najmniejszego problemu.

Co dobrego dla nawierzchni robi impregnat?

Wnikając w strukturę kostki i jej łączenia eliminuje możliwość pojawienia się mchów i traw, które bywają uciążliwe, zwłaszcza od północnej części domu. Zabezpieczona powierzchnia będzie odporna na plamy z olejów, działanie kwaśnych deszczy oraz zbyt intensywnego promieniowania słonecznego. Powierzchnia nie straci koloru, uzyskasz efekt tzw. mokrej kostki – intensywniejsze barwy wyłożonej kostki. Impregnat w znacznym stopniu ogranicza ścieranie się np. podjazdu, dlatego będziesz mieć pewność, że spełni swoją rolę przez wiele lat.

Wybór dobrego produktu – na co zwrócić uwagę?

W dużej mierze, to na jaki produkt się zdecydujesz, zależy od tego, jakiej wielkości powierzchnię masz do zabezpieczenia. Lepiej wybrać większe opakowanie, gdzie zostanie Ci odrobina impregnatu, niż dopuścić do sytuacji, w której takiego produktu zabraknie. Preparat, który wniknie w głąb kostki sprawdzi się najlepiej, ochrona od wewnątrz sprawi, że całość nie rozejdzie się, nawet przy działaniu silnych mrozów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)