subskrybuj: posty | Komentarze

Wymiana walut w banku czy w kantorze

Na polskim rynku działają liczne kantory, które zarabiają na różnicach kursów walut. Zysk takich kantorów jest wypracowywany na podstawie różnicy pomiędzy kursem kuna waluty a kursem sprzedaży. Kurs sprzedaży waluty zawsze jest o kilka lub kilkanaście groszy wyższy od kursu sprzedaży. Zdecydowana większość działających w Polsce kantorów oferuje również możliwość negocjacji cen. Przy zakupie większej ilości waluty obcej można liczyć na obniżenie kursu sprzedaży.


W kantorach w Polsce największą popularnością cieszy się zdecydowanie waluta euro, której kurs kształtuje się na poziomie 4 zł i około 20 groszy. Kurs jest różny w ciągu roku. Zwykle w czasie sezonu wakacyjnego jest wyższy, zaś po sezonie nieznacznie spada. Drugą walutą, która również cieszy się dużym powodzeniem w Polskich kantorach jest frank szwajcarski. Ludzie kupują go przede wszystkim na spłatę rat kredytów zaciągniętych w walucie obcej. Są to kredyty hipoteczne, których termin zapadalności wynosi nawet do 40 lat.
Coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem wśród klientów cieszą się także kantory internetowe, które oferują bardzo korzystne kursy wymiany walut. okazuje się, że e-kantor jest najczęściej wybierany przez kredytobiorców do zakupu waluty obcej na spłatę rat kredytu hipotecznego. Co więcej internetowa wymiana walut daje możliwość wymiany walut po bardzo korzystnych kursach i to bez konieczności wychodzenia z domu,. Można więc połączyć możliwość oszczędzania z wygodą. Wszelkie transakcje i operacje związane ze spłatą rat kredytu hipotecznego będzie można przeprowadzić bez konieczności wychodzenia z domu i za pośrednictwem internetu.
W przypadku wymiany środków w kantorach internetowych nie są potrzebne żadne rzeczywiste pieniądze. Operacje są dokonywane bezgotówkowo. Warunkiem jest jednak to, aby klient kantoru internetowego posiadał konto walutowe nominowane we wskazanej walucie. Dzięki temu możliwe będzie dokonanie przelewu na wskazany przez niego rachunek. Wyjątkiem mogą być sytuację, kiedy waluty obce kupuje się, aby spłacić walutowy kredyt hipoteczny. W takim wypadku kantor internetowy przelewa środki bezpośrednio na walutowy rachunek kredytowy.
Zakup walut takich jak frank szwajcarski jest zdecydowanie bardziej opłacalny właśnie za pośrednictwem kantorów internetowych. Z tytułu wykonania transakcji nie pobierane są praktycznie żadne opłaty i prowizje. Tymczasem są one naliczane, jeżeli kupuje się walutę na spłatę kredytu w bankach, które oferują sprzedaż waluty przez internet. Operacja bankowe pomiędzy kontami walutowymi, które są prowadzone w dwóch różnych bankach są obciążone opłatami.
Kantory internetowe mają konta bankowe złotówkowe i walutowe w wielu różnych bankach, dzięki temu mają możliwość wykonania transakcji walutowych pomiędzy dwoma kontami w tym samym banku. Dzięki temu transakcja nie tylko jest zwolniona z opłat bankowych ale na dodatek przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Już w ciągu kilku godzin pieniądze trafiają na wskazany rachunek walutowy i możliwa jest spłata kolejnej raty kredytu hipotecznego walutowego.

Źródło: https://liderwalut.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)