subskrybuj: posty | Komentarze

Wybór pozycjonera

Z wyborem dobrej firmy pozycjonującej największy problem mają zazwyczaj nowe firmy i małe przedsiębiorstwa. Nierzadko zlecają one również budowę strony i jej obsługę. Niestety dużo firm pozycjonujących przykłada się jedynie do skonstruowania atrakcyjnej witryny z przyjemną grafiką i przejrzystymi artykułami. Wiele z nich, gdy zauważy nieznajomość tematu klienta, nie wykonuje już pozycjonowania strony. Jest to czynność pracochłonna i zabierająca bardzo dużo czasu dlatego też firmy często omijają ten proces.

W efekcie klient posiada atrakcyjną stronę lecz bardzo rzadko pojawia się ona jako wynik w wyszukiwarce, co sprawia, że nie spełnia ona swojej roli. Przeciętny klient wybierając firmę, kieruje się ceną. Niektórzy konsumenci wpisują też daną firmę w wyszukiwarce i oceniają skuteczność jej pojawiania się na liście wyników. Nie jest to jednak dobry wyznacznik, gdyż firmy często posługują się Black Seo. W tym przypadku efektywność nie łączy się z jakością usług. Szukając dobrej firmy pozycjonującej, powinno się zwrócić uwagę na funkcjonalność danej strony internetowej. Witryna, która posiada błędy bądź jest zmodyfikowana poprzez Black Seo może nie działać poprawnie w innych mniejszych wyszukiwarkach. Jej grafika i inne elementy nie pracują bez użycia flasha oraz aplikacji javascript. Jeżeli więc zauważymy takie nieprawidłowości, to możemy być pewni, że dana firma nie jest dobrym wyborem. Niestety biorąc pod uwagę bardzo małą wiedzę konsumentów na temat seo i pozycjonowania, zazwyczaj wybór na przypadkową firmę bądź poleconą przez znajomych, którzy sami tez nie potrafią ocenić wyników pozycjonera.

Dlatego też lepiej poświęcić jeden wieczór na wnikliwą analizę tematyki i uniknąć niepotrzebnych kosztów. Jeżeli natomiast świadomie bądź nie, skorzystamy z usług Black Seo przez najbliższy okres czasu będziemy cieszyć się bardzo dobrymi wynikami. Jednakże po pewnym okresie nasze witryny zupełnie znikną z wyszukiwarek, co wymusi kolejne skorzystanie z usług firm pozycjonujących. Jeżeli skorzystamy z usług poprzedniej firmy, możemy spodziewać się, że za jakiś czas niezbędne będą kolejne zmiany.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.6/10 (14 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)