subskrybuj: posty | Komentarze

Uzależnienie od pokera

Każdy człowiek wie, że już sam hazard często związany jest z pewnego rodzaju uzależnieniem. Nie ważne w jaką grę będzie grał człowiek zawsze istnieje możliwość uzależnienia się od hazardu. Poker także jest grą, która przyciąga ludzi. Niektórzy z nich popadają w monotonię, która związana jest z chęcią wygranej. Wówczas kiedy wygrają czują się potrzebni. W pokerze należy znać wszystkie niezbędne układy kart oraz zasady, które pozwolą na oszacowanie swoich możliwości.

Oczywiście siadając przy stole należy mieć odpowiednią sumę pieniędzy, którą można wydać na tego rodzaju rozrywkę. Często poker kojarzy się nam z zaciąganiem długów przez ludzi bądź też z ludźmi należącymi do jakichś gangów czy także mafii. Jeżeli hazardzista staje się osobą uzależnioną popada w długi, które go wyniszczają oraz nawet może doprowadzić to do morderstwa. Każdy hazardzista korzysta z wielu okazji, które pozwalają jemu na pożyczenie pewnej kwoty pieniężnej. Nie zanosi jej rodzinie ale jego drogą jest chęć odegrania się na przykład w pokera. Idzie do kasyna i od nowa zaczyna swoją grę. Każda przegrana ma duży wpływ na jego zachowanie oraz na psychikę, która z biegiem czasu jest u skraju załamania nerwowego. Najczęściej hazardzista jest sam ponieważ opuszcza go rodzina oraz przyjaciele od których pożyczał pieniądze. Okłamuje wszystkich wkoło. Jego główną drogą życiową jest hazard. Aby jednak leczyć tego rodzaju groźne uzależnienie należy zgłosić się do zakładu zamkniętego, w którym na pewno zostanie udzielona odpowiednia opieka psychologiczna. Hazardziści nie ważne czy grają w pokera czy też w inną grę hazardową są wykończeni psychicznie. Popadają w obłęd i zawsze trafiają do kasyna gdzie potrafią przegra ć całe swoje oszczędności oraz oszczędności całej rodziny.

Głównie rodzina cierpi na tym najbardziej ponieważ osoba uzależniona widzi jedynie swój marny los oraz w jaki sposób można zdobyć pieniądze. Dlatego nawet granie w pokera w domu należy traktować wyłącznie jako zabawę nie zaś jako chęć wygranej, która później będzie królować i wyznaczać nam drogę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.1/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)