subskrybuj: posty | Komentarze

Szansa na wzrost oprocentowania?

Lokaty bankowe nie gwarantują aktualnie zbyt dużego zysku osobom, które posiadają na nich swoje oszczędności. Niestety oprocentowanie nie jest ani trochę zbliżone do wartości z jakimi spotykaliśmy się jeszcze kilka lat temu. Sytuacja na rynkach finansowych na całym świecie, doprowadziła do tego, że zyski są naprawdę minimalne.

Jednak nadal masa ludzi trzyma pieniądze na lokatach. Zastanawiają się oni czy kiedyś przyjdą jeszcze czasy, że oprocentowanie będzie na tak atrakcyjnym i wysokim poziomie jak kiedyś. Ranking lokat, który można każdego miesiąca odnaleźć w Internecie, nie zapowiada jednak znaczących zmian na lepsze. Jesteśmy za to świadkami shutterstock_188984162praktycznie ciągłych zmian na gorsze. Z przykrością na to wszystko patrzą osoby posiadające znaczne sumy zgromadzonych oszczędności.

Kiedy szykować się na wzrost oprocentowania?

Oprocentowanie lokat w najbliższym czasie raczej nie wzrośnie. Warto jednak obserwować jak zachowuje się oprocentowanie kredytów. Jest ono pewnym wskaźnikiem zmian zachodzących na rynkach bankowych. Jeśli oprocentowanie rat kredytowych wzrasta, to można liczyć na to, że w niedługim czasie ruszy również w górę oprocentowanie naszych lokat bankowych. Jedno jest z drugim powiązane i to dosyć silnie.

Banki pożyczają pieniądze na procent. Pożyczają po części nasze pieniądze, które trzymamy na lokatach. Jeżeli bank zarobi więcej na kredycie, to również nam będzie mógł więcej zaoferować. Niestety banki zmuszone były zniżyć oprocentowanie kredytów, ponieważ straciły wielu klientów. Teraz ludzie chętniej biorą kredyty, ale inni przez to nie są w stanie osiągać zadowalających zysków na zakładanych lokatach bankowych. Niestety wszystkim ludziom nie da się dogodzić. Ktoś musi stracić, aby ktoś inny mógł na tym zyskać.

Jak przeczekać na lepsze czasy?

Jesteśmy zmuszeni na razie czekać na lepsze czasy. Nie warto jednak naszych oszczędności trzymać w domach. Bezpieczniejsze jest umieszczenie ich w placówkach bankowych na jakiejkolwiek lokacie. Najlepiej jeśli będzie to lokata krótkoterminowa. Najlepiej zorientować się jakie oprocentowanie oferują poszczególne banki i wybrać to najlepsze. Posłużyć nam może do tego ranking lokat, który bez problemu znajdziemy w Internecie – oszczednoscionline.pl. Dzięki niemu porównamy sobie kilka banków ze sobą. Gdy już umieścimy pieniądze w banku, pozostanie nam jedynie oczekiwać, że wzrost oprocentowania nastanie już niebawem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)