subskrybuj: posty | Komentarze

Systemy informatyczne

Telefony komórkowe od zarania dziejów miały przede wszystkim służyć do wykonywania połączeń telefonicznych oraz ich odbierania. Sieć GSM dopiero się rozbudowywała i zasięg również w wielu miejscach był problematyczny, przez co głównie mieszkańcy miast mieli dostęp do tego nowego i nietaniego wynalazku. Telefony stacjonarne zaczęły jednak odchodzić do lamusa wraz ze zwiększaniem się zasięgu sieci GSM i poprawieniem jakości świadczenia usług przez operatorów komórkowych.


Zaczęły zmieniać się telefony, co nie było bez znaczenia. Oprócz podstawowych funkcji ludzi zaczęli coraz intensywniej korzystać z SMS-ów, czyli krótkich wiadomości tekstowych, które można stworzyć przy pomocy klawiatury numerycznej a następnie wysłać do każdego, kogo mamy w książce kontaktowej. Ta forma komunikacji zyskała wiernych fanów szczególnie wśród młodzieży. Dziś dzieci i młodzi uczniowie o wiele częściej wykorzystują telefon właśnie do dodatkowych funkcji niż do samego dzwonienia. A nowoczesne telefony mają systemy bardzo rozbudowane, oferujące znacznie więcej niż użytkownik otrzymywał przy pierwszych telefonach. Oczywiście funkcje biurowe i podstawowe, jak odtwarzanie plików w notatniki czy animacji, pozostały, tak samo jak kalkulatory, zamienniki walut, stref czasowych, organizatory i kalendarze. Bez tego na rynku nie utrzyma się żaden system. Dodatkowo jednak coraz częściej w obrębie jednego urządzenia użytkownik otrzymuje chociażby możliwość kręcenia filmów i robienia zdjęć. Powoli do komórek wchodzi nawet standard HD, a ostatnio nowością na rynku jest telefon umożliwiający wyświetlanie obrazu trójwymiarowego.

Chociaż połowa tych funkcji nie zyska fanów, to jednak dla drugiej połowy klienci gotowi są kupić najnowszy nawet model telefonu, byle móc cieszyć się w pełni opcjami dostarczonymi w systemie, jak chociażby błyskawiczne przeglądanie portalu społecznościowego czy zwykłe odtwarzanie muzyki w formacie mp3. Wszystko to sprawia, że ciężko jest się rozstać ze swoim telefonem nawet w wolnej chwili.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.2/10 (19 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)