subskrybuj: posty | Komentarze

Różnorodność lokat bankowych na polskim rynku

Depozyt z nałożonym oprocentowaniem to klucz do skutecznego oszczędzania oraz pomnażania zgromadzonych dotychczas środków finansowych. Banki oferują całą paletę usług depozytowych, wśród których najpopularniejszą jest lokata bankowa. W mnogości bankowych rozwiązań biznesowych łatwo stracić orientację.

inwestycje-oszczedenosciZanim podejmiemy decyzję, niezbędne jest zapoznanie się z wieloma różnymi ofertami założenia depozytu i próba dokonania analizy aktualnych propozycji przedstawionych jako ranking lokat bankowych publikowany tutaj. Wśród bogatej oferty bankowej, na szczególną uwagę zasługuje lokata rentierska, progresywna oraz lokata antypodatkowa. Poniżej został przedstawiony opis najpopularniejszych sposobów lokowania pieniędzy w banku.

Lokata negocjowana

Lokata negocjowana kierowana jest do zamożnych klientów banków. Tego rodzaju usługi są bardzo korzystne, bo przeważnie wiążą się z możliwości uzyskania bardzo wysokiego oprocentowania depozytu. Wysokość wkładu początkowego przy tego typu ofertach to zazwyczaj ponad 50 tysięcy złotych. Takie lokaty bankowe są zatem bardzo opłacalne. Najbardziej majętni klienci odbywają negocjacje z zarządem banku, podczas których poza wysokością oprocentowania, ustalane są również inne parametry lokaty, takie jak czas, na który zostanie założony depozyt, czy też sposób i częstotliwość kapitalizacji odsetek.

Lokata rentierska

Ta usługa, podobnie jak lokata negocjowana, kierowana jest do zamożnych klientów banków. Tak samo, jak w przypadku lokaty negocjowanej, tu także wymagana jest wysoka wartość wkładu początkowego. Lokata bankowa, zwana rentierską, polega na wypłacaniu klientowi comiesięcznej, ustalonej kwoty pieniędzy na konto lub w postaci gotówki przekazywanej we wskazanym oddziale banku. Klient występuje zatem w charakterze rentiera i właśnie dlatego tak nazwano powyższą usługę bankową.

E – lokata

Żyjemy w dobie Internetu i w związku z tym również usługi bankowe są możliwe za pośrednictwem Sieci. Otworzenie E – lokaty to nic innego, jak po prostu założenie depozytu bankowego za pośrednictwem bankowego systemu internetowego. Taką możliwość stwarza coraz większa ilość banków. Klienci chętnie korzystają z e – lokat, ponieważ mogą zaoszczędzić w ten sposób czas, a także założyć depozyt bankowy w najlepszych możliwych warunkach, bo w zaciszu własnego domu.

Lokata call

Lokata bankowa nazywana call zakłada brak ustaleń dotyczących terminu przechowywania kapitału przez bank. Przeważnie lokaty call mają zmienne oprocentowanie. Często bank nakłada na deponenta konieczność założenia konta osobistego w tym konkretnym banku. Lokata call ma także dokładnie podaną kwotę pieniędzy, jaką trzeba wpłacić na rachunek depozytowy.

Lokata overnight

Lokaty bankowe overnight są często nazywane nocnymi. Depozyt overnight zakłada, że pieniądze wpłacone na jego poczet, zarabiają tylko w nocy, natomiast w dzień pozostają do dyspozycji deponenta.

Lokata progresywna

Lokaty progresywne, inaczej nazywane są dynamicznymi albo rosnącymi. Oprocentowanie tego typu produktów bankowych z miesiąca na miesiąc rośnie. Wiele osób uznaje lokaty progresywne za najlepsze lokaty dostępne obecnie na rynku usług finansowych. Ale uwaga: banki podają przeważnie wysokość oprocentowania za ostatnie miesiące trwania depozytu. Decydując się na taką formę usługi depozytowej, sprawdźmy koniecznie, ile wynosi oprocentowanie liczone w skali całego roku.

Lokata antypodatkowa

Istnieją lokaty bankowe, które zwalniają deponenta z obowiązku uiszczenia podatku od zysków kapitałowych. Takie usługi bankowe nazywane są lokatami antypodatkowymi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)