subskrybuj: posty | Komentarze

Reguły w pokerze

Jeśli interesuje nas poker Texas Holdem, to zanim zaczniemy w niego grać i spróbować swojego szczęścia to nap oczątku musimy zapoznać się szczegółowo z regułami tej gry. Texas Holdem jest jedną z odmian pokera, który zaliczany jest to najpopularniejszej. W kasynach na całym świecie pokerzyści grają w tego pokera. W artykule tym chcemy przedstawić zasady, reguły gry pokera. W pokerze wyróżnić można kilka rodzajów układów. Najwyższym układem jest poker królewski. Mamy z nim do czynienia wówczas wtedy gdy będziemy posiadać karty od asa do dziesiątki w tym samym kolorze.

Z pewnością ułożenie pokera królewskiego nie należy do najłatwiejszych zadań. Wymagana jest tutaj znajomość nie tylko wszystkich zasad, ale również objęcie pewnego rodzaju strategii, która daje nam taka możliwość. Osoba, która ma pokera królewskiego wygrywa. Jeśli są dwie takie osoby, to pula dzielona jest pomiędzy tych dwóch zawodników. Zaraz po pokerze królewskim najwyższym układem jest poker. Jest to strit złożony z pięciu kart tego samego koloru. Są to karty od największej do najmniejszej. Jest tak jak w przypadku pokera królewskie, jednak tutaj najwyższą karta nie musi być as. Następny układ to kareta. Tutaj mamy do czynienia z czterema kartami tej samej wartości, a piąta karta jest dowolna. Możemy posiadać więc cztery asy, cztery ósemki, czy cztery damy. Full to kolejny układ, ale w tym przypadku składa się on z dwóch kart tej samej wartości oraz z trzech kart tej samej wartości. O nazwie fula będą decydować karty jakie są trzy w puli. Jeśli więc będą karty z trójkami, to będzie nazywał się to ful na trójkach, itd. Kolejnym układem są kolory. Tutaj każdy z nas w prosty sposób może wytłumaczyć na czym będzie ten układ polegać.

Wszystkie pięć kart muszą być w tym samym kolorze ale nie musza być po kolei. Pozostałe układy, to trójka, dwie pary, oraz para. Są to najniższe układy, i zazwyczaj początkujący gracz jest w stanie tylko i wyłącznie takie układy stworzyć. Owszem przy szczęściu może się zdarzyć że uda nam się ułożyć również i pokera królewskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)