subskrybuj: posty | Komentarze

Programy do telefonów

Dla współczesnego użytkownika o wiele ważniejsze od samego modelu posiadanego telefonu jest to, co można na tym telefonie zainstalować. Wszystko to zmieniło się podczas wprowadzenia na rynek telefonu iPhone, po którego kolejki ustawiały się na dzień przed premierą. Ten pierwszy prawdziwy smartfon z nowej ery sprzedaje się do dzisiaj rewelacyjnie a banalny w obsłudze intuicyjny interfejs szybko przyzwyczaił nawet starszych użytkowników do posługiwania się ekranem dotykowym.

Między innymi właśnie ten ekran, a także możliwość szybkiego łączenia się z Internetem sprawiły, że klienci tak bardzo zaczęli przyglądać się zawartości telefonu. Jednocześnie producent, firma Apple, wprowadziła swój unikalny sklep z aplikacjami, Appstore, z którego użytkownicy tych telefonów pobierać mogą bezpośrednio na urządzenie dowolne aplikacje. A przez lata istnienia tego sklepu pojawiło się tam już kilka tysięcy różnych programów. Co ciekawe, w większości najpopularniejsze użytkowe aplikacje stworzone zostały przez programistów – amatorów, dla których chęć stworzenia programu nie była podyktowana chęcią zarobku, a po prostu ochotą stworzenia dla siebie funkcjonalnego oprogramowania. Na tym rynku często już w trakcie kilku dni ilość pobrań takiego programu sięga dziesiątek tysięcy, co wróży ogromny sukces programiście i pozwala zaplanować jakiś sposób zarobienia na tym fakcie. Aplikacje, które dostępne są dziś na telefony komórkowe, mają bardzo różne zastosowanie. Oczywiście od lat wielkim zainteresowaniem użytkowników cieszą się gry i innego rodzaju programy rozrywkowe, które pozwalają zabić wolny czas, np. w poczekalni czy drodze do domu.

Coraz częściej jednak poszukiwane są profesjonalne aplikacje, chociażby do zarządzania plikami w pamięci telefonu, edycji fotografii, nawigacji satelitarnej. Szczególnie w ostatnim czasie ważnym elementem każdego systemu telefonicznego stała się przeglądarka internetowa – zdobycie dużego procentu użytkowników w tej branży to wielki sukces, o który walczą najwięksi twórcy przeglądarek na świecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.6/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)