subskrybuj: posty | Komentarze

PDA, co to takiego?

W świecie komputerów przenośnych zdecydowanie na pierwszy plan wybijają się dzisiaj laptopy, które są zdecydowanie najchętniej kupowanym produktem komputerowym ostatnich lat. Ze względu na konkurencję na tym rynku, oferowane w sklepach laptopy są dziś tak tanie, że praktycznie każdy może pozwolić sobie na ich zakup i tak też się dzieje. A potrzeby stojące za wyborem takiego właśnie sprzętu mogą być różne. Niedoświadczeni klienci wychodzą z dość słusznego założenia, że laptop daje całkowitą wolność i można na nich zainstalować praktycznie każde dostępne oprogramowanie.


Więc wykorzystuje się laptopy zarówno do nawigacji satelitarnej jak i grafiki komputerowej oraz grania w gry. Tymczasem do każdego z tych rozwiązań powinno się zastosować inne rozwiązanie technologiczne, bardziej wydajne do danego zadania. Oczywiście nie każdego stać na posiadanie różnych urządzeń mobilnych i laptop łączy wszystkie funkcje na raz. Jeśli jednak zależy nam na stabilnej pracy systemu podczas projektowania grafiki czy grania w nowoczesne gry, jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się być jednak komputer stacjonarny. Z kolei dla kierowców, którzy chcą bardzo dobrego, dokładnego i sprawnie funkcjonującego narzędzia do nawigowania, powinni zrezygnować z laptopów, które po wielogodzinnym podróżowaniu samochodem i pracy z systemem GPS zdecydowanie skrócą swoją żywotność. Po wielu trasach z laptopem najbardziej prawdopodobne jest to, że zacznie się on szybciej nagrzewać i wolniej działać a ostatecznie zupełnie się załamie. Aby uniknąć takiego scenariusza najrozsądniej jest zakupić sobie PDA.

Te mobilne małe komputery charakteryzują się wprawdzie i malutkim ekranem – tak by mogły zmieścić się na dłoni użytkownika lub w jego kieszeni – jak i stosunkowo małym procesorem i pamięcią RAM. W istocie jednak komputerki te wykorzystywane głównie do nawigacji nie są obciążone niczym innym i podczas wyznaczania trasy i prowadzenia nią sprawują się niezawodnie. To wszystko dzięki wspaniałej antenie GPS, którą na próżno szukać w laptopach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.4/10 (15 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)