subskrybuj: posty | Komentarze

Olej kokosowy – produkt o wielu zastosowaniach

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia w ostatnim czasie zyskuje sobie coraz więcej sympatyków. Obok innych substancji pochodzenia naturalnego, coraz częściej pojawia się na półkach wśród kosmetyków. Świetnie wpisuje się w trend bycia eko. Jednak olej kokosowy stosowany może być nie tylko jako kosmetyk. Przede wszystkim jest to zdrowy tłuszcz znajdujący szerokie zastosowanie w kuchni.

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych. Dzięki temu posiada dużą wartość odżywczą, a nawet właściwości lecznicze. Tłuszcze nasycone zawarte w oleju kokosowym są nieszkodliwe. Są nimi trójglicerydy o średniej długości łańcuchów kwasów tłuszczowych, których metabolizm odbywa się zupełnie inaczej niż metabolizm innych kwasów tłuszczowych. Rodzaj zawartych w oleju kokosowym tłuszczów sprawia, że zwiększone zostaje zużycie energii, co wpływa bezpośrednio na spalanie kalorii. Dodatkowo, spożywanie oleju kokosowego hamuje łaknienie, czyli sprawia, że rzadziej sięgamy po przekąski, nie odczuwamy zbyt szybko głodu.

Poza nasyconymi kwasami tłuszczowymi, w oleju kokosowym znajdują się również: witamina B2, B6, E i C, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód i cynk. Olej kokosowy możemy stosować na co dzień, wykorzystując jego działanie profilaktycznie, możemy jednak też spożywać do w razie wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości. Bogaty skład oleju kokosowego zapewnia wzmacnianie odporności, działa przeciw-wirusowo i antybakteryjnie, obniża ryzyko wielu chorób, takich jak: cukrzyca, choroby serca. Dzięki naturalnym antyoksydantom zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry.

W kuchni możemy go wykorzystywać bardzo wielorako. Smarować nim pieczywo (zamiast masła czy margaryny), przygotowywać na nim smażone potrawy. Możemy też dodawać go do sałatek, koktajli, ale też nawet do herbaty lub kawy. Uzyskamy dzięki temu przyjemny kokosowy posmak.

Jednak zakup słoiczka oleju kokosowego to nie tylko rewolucja w żywieniu. Ten sam olej możemy śmiało zastosować do dbania o urodę i zdrowie naszej skóry i włosów od zewnątrz. Pamiętajmy tylko, aby kupić olej kokosowy z pierwszego tłoczenia.

olej kokosowy pierwszego tłoczenia

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia – oleje-kokosowe.pl – jest naturalnym i uniwersalnym kosmetykiem o zbawiennych właściwościach. Może być używany jako balsam do ciała, błyszczyk do ust, olejek do masażu, krem do twarzy. Na bazie oleju kokosowego można zrobić pilling do twarzy, czy nawet antyperspirant. Olej ten świetnie nawilży skórę, sprawdzi się też jako odżywka do włosów.

Warto pogłębić swoją wiedzę o właściwościach i możliwych zastosowaniach oleju kokosowego, oraz zastanowić się nad jego zakupem i włączeniem go zarówno do swojej diety, jak i do rytuałów kosmetycznych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)