subskrybuj: posty | Komentarze

Nowoczesne tynki i wylewki maszynowe

concrete-1646788_960_720Kiedy zdecydujemy się na budowę domu czy innego obiektu, to prędzej czy później staniemy przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest wykonanie wysokiej jakości tynków na ścianach i wylewek na podłogach stawianego budynku. Dotychczas tą żmudną i wymagającą dużych kwalifikacji pracę, wykonywano ręcznie, jednak obecnie coraz częściej stosuje się szybsze rozwiązanie, czyli tynki maszynowe (litbud.pl/tynki_maszynowe.html). Różnią się one od ręcznych przede wszystkim sposobem nakładania ich na ścianę. Nie trzeba już żmudnie nakładać ich ręcznie, ciągle uważając aby warstwa była takiej samej grubości na całej obrabianej powierzchni. Tynki maszynowe nakłada się na uprzednio przygotowaną powierzchnię ściany lub podłogi za pomocą specjalnego agregatu. Jest to o wiele szybsza i co najważniejsze bardziej wydajna metoda, dzięki jej stosowaniu można pokryć nawet ponad 100 metrów kwadratowych powierzchni ścian i sufitów dziennie. Jest to więc najbardziej ekonomiczny sposób na pokrycie tynkiem dużych powierzchni.
Tak samo jak tynki, również wylewki na podłodze wykonywano dotychczas żmudną oraz niezwykle pracochłonną metodą ręczną, Obecnie wiele firm oferuje najnowsze rozwiązania odnośnie wylewek podłogowych, czyli zyskujące coraz większą popularność wylewki maszynowe. Podobnie jak tynki maszynowe, także wylewki maszynowe wymagają użycia odpowiedniego agregatu, urządzenia które nazywamy mixokretem maszynowym. Do tej wydajnej i wyspecjalizowanej maszyny, w odpowiednich, ściśle odmierzonych proporcjach podawane są piasek, cement i woda. Maszyna miesza je aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji, która umożliwia równomierne ich rozprowadzenie na wykańczanej powierzchni. Mieszanka jest następnie podawana do specjalnych węży, którymi pracownicy nakładają warstwę na podłodze. Najlepiej robić to w kilku warstwach, oczywiście czekając z nałożeniem nowej, aż poprzednia uzyska odpowiednią twardość.
Jak widać te dwie nowoczesne metody nakładania zaprawy skutecznie przyspieszą pracę nad naszym domem czy mieszkaniem. Tradycyjne, stosowane dotychczas metody powoli odchodzą do lamusa i coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które sprawią że tynki maszynowe i wylewki maszynowe będą zrobione sprawnie, szybko i profesjonalnie, a co najważniejsze bez zbędnych poprawek, które wydłużają zarówno czas budowy i niestety zwiększają jej koszty, czego każdy inwestor z pewnością będzie starał się uniknąć.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)