subskrybuj: posty | Komentarze

Nowe mieszkania

Każdy z nas marzy o pięknym i przytulnym mieszkaniu, a najlepiej zupełnie nowym, które oszczędziłoby wydawania dodatkowych pieniędzy na remonty. W dzisiejszych czasach zarobki jednak nie są najlepsze i nie pozwalają ludziom na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania od tak. Wiąże się to przeważnie z wzięciem kredytu, ponieważ kieszenie nie są na tyle pełne. Na rynku deweloperskim ilość mieszkań zupełnie nowych, bądź też w miarę nowych jest mała. To zaledwie 10% wszystkich ofert. Inwestorzy zajmujący się rynkiem nieruchomości zwarcie pracują nad tym by poprawić tą sytuacje. Badania i analizy wskazują że zapotrzebowanie na nie jest bardzo wysokie.

panorama-przemysla

Na rynku wtórnym znajduje się wiele takich ofert. Zaszła zmiana co do cen mieszkań. Nie rosną one z roku na rok tak jak to było kiedyś. Biura nieruchomości w Przemyślu zanotowały coraz więcej zgłoszeń co do wynajmu, bądź sprzedaży całkiem nowych mieszkań. Jest to zapewne spowodowane tym, że w mieście takim jak Przemyśl mamy przewagę starego budownictwa i każdy kto chce zmienić swoje miejsce zamieszkania, szuka czegoś nowocześniejszego i bardziej stałego niż kamienica, których w Przemyślu jest od groma. Na chwilę obecną biura zanotowały duże zainteresowanie mieszkaniami nowym lub takimi, które mają kilka lat. Klienci to rzesza zwolenników na każdą grupę mieszkań. Badania wskazują jednak, że na sprzedaż idą mieszkania kilkuletnie. Jest to zapewne spowodowane tym, że mieszkania 5-10 letnie mają niższą cenę i dłużej się sprzedają. Mieszkania będące na rynku pierwotnym mają bardzo atrakcyjne ceny, jednakże do czasu ich oddania nowemu nabywcy mija sporo czasu. Ich dodatkowym minusem może być wymóg remontu, dodatkowych wykończeń, a to zawsze wiąże się z kosztami i kolejnym czasem oczekiwania na ewentualną przeprowadzkę.

nieruchomości przemyśl

Mieszkania, które są już wykończone, świeżo po remontach i wszelkich obróbkach i ulepszeniach, sprzedają się dużo szybciej. Mieszkania całkiem nowe, które czekają na swoich świeżych lokatorów sprzedają się jednak najlepiej. Ludzie są gotowi posiąść dodatkową gotówkę w postaci kredytu, aby tylko żyć jak najwygodniej, a przede wszystkim na swoim, a nie po kątach na łasce innych ludzi. Cena takiego mieszkania stale się zmienia i nie ma tendencji spadkowych lecz wzrostowe. Wszelkie badania i analizy wykazały, że ceny takich mieszkań na rynku, co roku są coraz wyższe. Wybór mieszkania jednak zawsze będzie zależał od kilku czynników, między innymi: lokalizacji, stanu, właściwości czy indywidualnej sytuacji kupującego.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)