subskrybuj: posty | Komentarze

Nowe mieszkania w stylu retro

Styl retro już od kilku lat święci triumfy w dziedzinie wystroju wnętrz. Bardzo chętnie wracamy do tej estetyki , ponieważ dzięki stylizowanym gadżetom możemy odbyć podróż w czasie bez wychodzenia z domu, a także poczuć odrobinę elegancji i luksusu. Czujemy dużą słabość do gadżetów przenoszących nas w minione lata i chcemy połączyć tkwiącą w nas nostalgię z nowoczesnością.

W magazynach poświęconych wystrojowi wnętrz pojawia się dużo aranżacji wzorowanych na lata 50. i 60., a w sklepach meblowych i wnętrzarskich pojawiają się całe kolekcje inspirowane stylistyką tamtej epoki. Ten trend sprawdza się doskonale także w kuchni – pomieszczeniu, w którym toczy się spora część naszego życia. Dlatego właśnie coraz częściej proponowane klientom są nowe mieszkania w stylu retro. To doskonała okazja dla tych, którzy lubują się w tym właśnie stylu.

Umiejętnie urządzona kuchnia w stylu retro to prawdziwa perełka i ozdoba mieszkania. Mnogość gadżetów i mebli, które obecnie można kupić, sprawia, że już na etapie projektowania możemy dostać zawrotu głowy – warto jednak pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. O charakterze kuchni stanowią detale, dzięki którym pomieszczenie będzie stanowić odbicie naszej osobowości i stanie się ono wizytówką naszego lokum, miejscem, gdzie każdy będzie chętnie przebywał.

Stylowy może być również i sam budynek, w którym znajdzie się nasze wymarzone mieszkanie, urządzone na styl retro. Przykładem takiego nowego osiedla mieszkaniowego z charakterem w Krakowie, może być to www.oazabronowice.pl. Jednak w dużych miastach coraz częściej spotkamy wyjątkowe, nowoczesne bloki mieszkaniowe, które niczym nie przypominają tych budowanych jeszcze w latach dziewięćdziesiątych lub wcześniej.

Kuchnia retro powinna łączyć w sobie elegancję i funkcjonalność – dotyczy to nie tylko mebli, ale także sprzętu, w jaki jest wyposażona. Wybór stylizowanych piekarników czy okapów jest ogromny, wiodące marki sprzętu AGD wypuszczają specjalne linie produktów odwołujących się bezpośrednio do minionych lat. Powinniśmy mieć także na uwadze także drobniejsze elementy, takie jak baterie mosiężne, dyskretnie nadające kuchni uroku. Elegancka kuchnia wykończona stylową armaturą i dyskretnymi dodatkami będzie pomieszczeniem, gdzie będzie się toczyć nasze życie rodzinne i w którym zapraszani przez nas goście będą się dobrze czuć.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)