subskrybuj: posty | Komentarze

Nieruchomości wakacyjne

domWiększość Polaków podejmując decyzje o kupnie nieruchomości, deklaruje, że chciałoby zamieszkań we własnym domu. Jeżeli nie realizujemy tego marzenia to przede wszystkim z powodów finansowych. Domy w miastach są po prostu drogie. Tańsze są te na przedmieściach, ale do nich zniechęcają bariery komunikacyjne.

Stąd też dla wielu ideałem jest mieszkanie w mieście i drugi dom na wsi lub jakiejś miejscowości turystycznej. Wszystko zależy od naszych możliwości i to nie tylko finansowych. Komfort mieszkania w domu musi być okupiony własną pracą. Przykładowo trzeba często kosić trawę, która szybko rośnie, czy kupić węgiel na zimę.

Dlatego też niektórym, którzy marzą o posiadaniu domku na wakacje należy poradzić, aby wynajmowali dom na lato. Ostatnio modne jest zrobić to na przykład w Toskanii, ale również rodzimy rynek nieruchomości oferuje dużo atrakcyjnych obiektów. Z jednej strony można sobie zorganizować miłe wakacje, a jednocześnie można od razu sprawdzić, czy własny dom to będzie właśnie o idealne miejsce zamieszkania, choćby tylko w sezonie.

Na wakacyjnej nieruchomości można także zarobić. Kiedy my akurat w nim nie spędzamy wakacji lub wolnego czasu, możemy go przecież wynająć. Budując dom z myślą o późniejszym wynajmowaniu go należy inaczej planować jego wnętrza. Dobrą cenę gwarantuje wysoki standard. Wówczas możemy żądać wyższych stawek.

Wiele firm oferujących nowe projekty deweloperskie dla domów wakacyjnych tak konstruuje swoją ofertę, aby jednocześnie mogła ona być traktowana jako zyskowna inwestycja kapitału. Time-share, bo taka jest profesjonalna nazwa takiego rozwiązania to możliwość przeznaczenia części roku na wynajem dla klientów komercyjnych – w ten sposób właściciel pobiera pożytki z wynajmu nieruchomości jednocześnie samemu dysponując atrakcyjnym domem wakacyjnym w ciekawym miejscu. Taka forma własności z powodzeniem funkcjonuje w krajach zachodniej i południowej Europy od wielu lat, a i w Polsce w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza.

Wakacyjnego lokum najczęściej poszukuje się w Internecie. Serwisów nieruchomości w polskim Internecie jest naprawdę bardzo dużo, a ich oferta jest niezwykle szeroka.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)