subskrybuj: posty | Komentarze

Nałóg hazardowy

Osoby uczęszczające do kasyn bardzo często nie dopuszczają nawet do swojej myśli czym jest hazard i czy tak naprawdę może on te osoby dopaść. Najczęściej osoby grające w kasynach w różne gry hazardowe wychodzą z założenia, że nałóg oraz szeroko rozumiane uzależnienie tak naprawdę dotyczy osoby słabe, które nie mają silnej woli w tym, by grać w gry hazardowe, a przy okazji uważać na to, by się nie uzależnić.


Oczywiście jest to typowe zachowanie, które niejednokrotnie przytaczają lekarze psychiatrzy mający na co dzień kontakt z osobami, które przez hazard nie tylko straciły oszczędności swojego życia ale także bardzo często najbliższe osoby, które niestety nie wytrzymały tego stresu i strachu przed jutrem u boku osoby uzależnionej, która traciła wszystkie oszczędności swojego życia. Jak podkreślają specjaliści w tej dziedzinie osoba uzależniona nie dopuszcza absolutnie do siebie jakichkolwiek sugestii, że wpadła w nałóg lekceważąc nie tylko słowa odnoszące się do tego, ale także osoby mówiące takie rzeczy. Bardzo często też wówczas spotykana jest u takich osób agresja, która oczywiście uderza w osoby, które sugerują uzależnionym by Ci przestali w końcu uczęszczać do kasyna i tracić tam własne pieniądze. Jednak trzeba sobie wówczas jasno i wyraźnie powiedzieć, że wtedy na jakiekolwiek zmiany czy też poprawę istniejącej sytuacji jest najczęściej za późno. Wówczas takie osoby powinny jak najszybciej trafić do ośrodka, w którym dzięki pomocy specjalistów będzie można takiej osoby pomóc, jeżeli ona oczywiście na to wyrazi zgodę.

Bez samowoli i mocnego postanowienia poprawy w tej sytuacji nawet najlepsi specjaliści nie będą w stanie nic zrobić. Dlatego też walka z nałogiem powinna być poparta mocnym zaangażowaniem ze strony uzależnionej osoby, która powinna chcieć tego, by jak najszybciej wyleczyć się z hazardu i zapomnieć o tym przekleństwie, przez które straciło się nie tylko oszczędności ale przede wszystkim rodzinę, która powinna być dla nas priorytetem i dobrem bezwzględnie chronionym.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.5/10 (14 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)