subskrybuj: posty | Komentarze

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie

Miasto Kraka, to nie tylko bujna historia, zabytkowe kościoły i Wawel. To także wielka, nowoczesna metropolia, która ściąga nie tylko masy turystów, ale też wiele studentów i osób szukających pracy. Młodych ludzi najczęściej nie stać na zakup mieszkania, więc decydują się na wynajem. Ile to kosztuje? Jakie są opcje?

Zakup mieszkania, to wydatek co najmniej stu-dwustu tysięcy. Granicy górnej brak. Nic dziwnego, że studenci lub osoby przyjeżdżające do Krakowa za pracą wybierają tańszą opcję. Wynajem. O ile tańszą?

Oferty są bardzo różne. Najbardziej typowe to te z dwoma lub trzema pokojami, czyli idealne dla 2-5 osób. Zazwyczaj są one w pełni lub przynajmniej częściowo wyposażone. Trzeba o tym pamiętać podczas przeglądania ofert – tańsze, ale gorzej wyposażone mieszkanie to niekoniecznie dobry wybór. Generuje to koszty w postaci zakupu nowych mebli (choćby łóżka), a także ich transportu. Z drugiej strony, w pełni umeblowane mieszkanie wprowadza też pewne ograniczenia, szczególnie dla artystycznych dusz. Dla nich idealnym rozwiązaniem może okazać się pusty pokój, który urządzą sami – w swoim stylu oraz niskim kosztem.

Powierzchnie także są różne. Są to średnio 40-60 metrów kwadratowych. Metr kwadratowy mieszkania to koszt od ok. 20 – 40 złotych. W sumie, za mieszkanie przyjdzie nam zapłacić od ok. 1 200 zł do 3 tysięcy i więcej. Studenci często przeliczają koszt wynajęcia na konkretne kwoty od osoby – najczęściej jest to 400-500zł za miesiąc. Czasami wliczone są w to media oraz Internet – przed podpisaniem umowy wynajmu należy dopytać właściciela o szczegóły. Dość dobrym rozwiązaniem jest też indywidualne podpisanie z właścicielem umowy na wynajęcie pokoju, a nie mieszkania. Oszczędzimy sobie wtedy nerwów, jeśli któryś ze współlokatorów postanowi się wyprowadzić, a nie znajdziemy żadnego zastępstwa. Droższym, ale za to wygodniejszym rozwiązaniem jest wybór kawalerki. Koszty to ok. 700-1200 złotych.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie proponowane są w bardzo różnych cenach. Wszystko zależy od takich czynników jak lokalizacja, metraż czy standard wykonania. Z pewnością począwszy od studentów, a skończywszy na przedsiębiorcach każdy odszuka w tym mieście ofertę dla siebie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)