subskrybuj: posty | Komentarze

Kraina gier komputerowych

Moje życie tak się potoczyło, ze musiałem wyjechać do Wielkiej Brytanii w celu szukania pracy i układania sobie życia na nowo. Jednak za granica z dala od przyjaciół i rodziny człowiek czuje się tym bardziej zagubiony i szuka wsparcia i pocieszenia w różnych rzeczach, ja sam, kiedy miałem ciężkie chwile, nie mogłem znaleźć pracy, ani porozumieć się ze znajomymi, zamknąłem się w świecie gier komputerowych. Tam ułożyłem sobie swoje drugie, to lepsze życie i zamykałem się w nim zawsze wtedy kiedy było mi bardzo źle. A, że nastał naprawdę zły czas dla mnie i nie mogłem znaleźć pracy prawie przez dwa miesiące, gry komputerowe pochłonęły mnie niemal zupełnie. W porę się jednak opamiętałem.

Zauważyłem, że gry komputerowe przesłaniają mój cały czas i kontakt z rzeczywistością, straciłem wszelki kontakt ze znajomymi, nawet jeżeli były to tylko rozmowy na gadu gadu, a znajomi, którzy byli ze mną w Wielkiej Brytanii przestali się do mnie odzywać. Jeden uparty kolega powiedział mi kiedyś kilka zdań do słuchu o moim zachowaniu i sposobie życia i w odpowiednim momencie zdążyłem wrócić do rzeczywistości, znalazłem pracę, a na gry komputerowe poświęcam tylko godzinę dziennie. Resztę wolnego czasu spędzam ze znajomymi, którzy teraz są moimi dobrymi przyjaciółmi.

Aktualnie na topie są gry komputerowe. Świat komputerów i gier online spowodował, ze mało kto nie gra w takowe gry, a prawie wszyscy są fanami jakiegoś rodzaju gier komputerowych online. Do rodzajów gier komputerowych możemy zaliczyć: strategiczne, logiczne, zręcznościowe, fabularne, przygodowe, sportowe, oraz wiele innych, które szerokim wachlarzem rozciągają się w naszym Internecie.

Wy też na pewno poświęcacie swój wolny czas na granie w różnorakie gry komputerowe, jedni spędzają go więcej przed komputerem, inni trochę mniej. Jednakże śmiało można stwierdzić, że gry komputerowe to potworne pochłaniacze naszego wolnego czasu, a niekiedy również uzależniamy się od nich, jak od papierosów czy alkoholu.

Czasem kiedy czujemy się osamotnieni, poszukujemy wirtualnych przyjaciół w grach komputerowych, kiedy nie możemy znaleźć akceptacji w szkole, często wymyślamy sobie postacie w grach komputerowych i próbujemy się w nie wcielić, szukając tym samym przyjaciół i wsparcia w świecie gier fantastycznych, a od prawdziwego świata oddalamy się coraz bardziej. Najważniejsze zatem podczas grania w gry komputerowe oraz gry online jest poznanie umiaru i różnicy między rzeczywistością, a nierealnym światem gier, które mają być dla nas tylko formą rozrywki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)