subskrybuj: posty | Komentarze

Kosmetyki do opalania

Gdy za oknem widzimy słoneczną, piękną pogodę, od razu myślimy od wypoczynku nad jakąś wodę. To oczywiście wspaniały pomysł na spędzenie swojego wolnego czasu. Pamiętajmy jednak, że zbyt długie siedzenie na słońcu może być dla nas szkodliwe. Dlatego powinniśmy dokładnie zabezpieczyć swoją skórę przed nadmiernym promieniowaniem. Pomogą nam w tym specjalistyczne kosmetyki.

Wybór tego typu preparatów jest dla nas naprawdę ważny – to dzięki nim w końcu uchronimy się przed nadmiernym, szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nie bagatelizujmy więc takich zakupów. Wybierzmy się do odpowiedniego miejsca, w którym znajdziemy wiele produktów do opalania. Jednym z nich może być po prostu zwykła drogeria. Niestety, coraz więcej osób nie zwraca uwagi na kupowanie takich produktów do opalania. Wybieramy preparaty, które są po prostu tanie. Czym więc warto się kierować przy zakupie takich produktów?

19121192998_73d3763e8d_k

Zastanówmy się na początku, jak wygląda nasza skóra – jeśli jesteśmy bladzi, słońce może być dla nas bardzo niekorzystne. Wtedy warto wybrać kosmetyki o naprawdę wysokim, mocnym filtrze. Może to być nawet 50. Dzięki temu nasza skóra będzie dobrze chroniona i unikniemy wszelkich zaczerwienień oraz oparzeń. A opalać należy się powoli. Tylko wtedy zdobędziemy wymarzony kolor skóry, ale zadbamy również o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Jeśli jednak mamy ciemniejsza karnację, możemy sobie pozwolić na niższy filtr. Pamiętajmy jednak, aby zawsze wsmarowywać go w całe ciało.

Nie możemy o tym zapominać – osoby o ciemnej karnacji często sądzą, że nie potrzebują żadnych kosmetyków do opalania. A jest to błędne myślenie. Filtry chronią naszą skórę i zapewniają jej bezpieczeństwo. Dzięki temu będziemy mogli wylegiwać się na słońcu nawet przez dłuższy czas. Jeśli jednak potrzebujemy mocniejszej, specjalnej ochrony, zdecydujmy się na zakup specjalistycznych filtrów do opalania. Zaoferuje je nam niemalże każda apteka. Tam dostaniemy naprawdę porządne kosmetyki, które doskonale ochronią całą naszą skórę oraz zadbają o nasze zdrowie. A inwestycja w nie na pewno nam się opłaci.

5393398123_e91340a926_b

Oczywiście po zakupie takich filtrów musimy po prostu zacząć z nich korzystać – a wiele osób wciąż nie wie, jak to robić w prawidłowy sposób. Z pewnością wylegując się na jakiejś plaży będziemy chcieli spędzić trochę czasu w wodzie. Zakupmy wtedy kosmetyki wodoodporne. Jednak nawet takie preparaty mogą zostać zmyte przez silny strumień wody. Dlatego po każdej kąpieli musimy ponownie nałożyć je na całe ciało. Zróbmy to bardzo dokładnie. Nie zapominajmy również o swojej twarzy. Ona wymaga jeszcze większej ochrony. Dlatego do twarzy najlepiej zakupić specjalne kosmetyki o wysokim filtrze. Dzięki temu ochronimy ją i zabezpieczmy przed nadmiernym promieniowaniem.

Słońce może nam przynieść wiele korzyści. To dzięki niemu zyskujemy opaloną, brązową, piękną skórę. Pamiętajmy jednak, aby mądrze korzystać z promieni słonecznych. Zawsze nakładajmy na całe ciało filtry, które ochronią nas przed nadmiernym promieniowaniem.

 

źródło: http://zikoapteka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)