subskrybuj: posty | Komentarze

Katalogi stron

Katalogowanie strony internetowej jest czynnością, którą należy wykonać podczas pozycjonowania strony www. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zdobywanie linków. Stronę internetową do katalogów należy dodawać z rozwagą. Nie możemy przesadzić z wpisami, szczególnie jeżeli posiadamy dopiero nową, stosunkowo młodą stronę www. Młode domeny powinno się linkować stopniowo, dodając do katalogów kilka wpisów tygodniowo. Robot wyszukiwarki od razu nie trafi na wszystkie linki jakie dodaliśmy. Jest to proces żmudny i trwała nawet kilka miesięcy.

Na rynku wyróżniamy różne rodzaje katalogów. Zaliczamy do nich: płatne i darmowe, moderowane i niemoderowane, wymagające linku zwrotnego i niewymagające, z możliwością tworzenia własnych podkategorii i bez takiej możliwości. Od nas zależy do jakich katalogów dodamy naszą stronę internetową. Do najpopularniejszych katalogów należą: DMOZ, otwarty katalog stron (webwweb), katalog Wirtualnej Polski oraz katalog Onetu. Katalog DMOZ jest największą bazą stron internetowych na świecie. Charakteryzuje się tym, że jest moderowany przez ochotników z całego świata, dzięki temu wpis jest bardziej wartościowy. Otwarty katalog stron daje nam możliwość stworzenia własnej kategorii, do której możemy dodawać wpisy. Katalog Wirtualnej Polski jest płatnym katalogiem, opłata wynosi 9 zł netto. Dzięki wpisowi do takiego katalogu nasza strona będzie obecna w wyszukiwarce Wirtualnej Polski. Katalog Onetu należy do najpopularniejszych w Polsce. W tym katalogu można dodać bezpłatny wpis strony internetowej albo płatny. Płatny wpis doda naszą stroną w ciągu 24 godzin, a bezpłatny może trwać tygodniami.

Przy dodawaniu wpisów do katalogów można zatrudnić katalogerów, jednak najbardziej opłacalną formą jest korzystanie z systemów linkujących katalogujących. W takim systemie zazwyczaj znajdują się tysiące katalogów oraz sami decydujemy na przykład do jakiej kategorii ma zostać dodana stron. Przy ręcznym dodawaniu stron do katalogów pomocny jest spis katalogów seo.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)