subskrybuj: posty | Komentarze

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

W dzisiejszych czasach sporo osób jest obciążonych jakimś kredytem, a czasem i kilkoma. Nie rozchodzi się tu jedynie o pożyczki w bankach ale także są to raty za akcesoria RTV czy auto. Kiedy nierzadko jesteśmy zmuszeni by pamiętać o spłacaniu paru zobowiązań w trakcie jednego miesiąca, po niedługim okresie czasu staje się to kłopotliwe. I chociażby w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem bywa często konsolidacja naszych obciążeń finansowych.

Chociaż hasło to jest często powtarzane w spotach reklamowych banków lub w gazetach, mnóstwo osób z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy co to znaczy. A chodzi tutaj o nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na wyrównanie wszystkich naszych zadłużeń. W tenże sposób tak naprawdę zamieniamy kilka małych kredytów na jeden duży. Dla niektórych osób tego typu posunięcie może zdawać się być niedorzeczne, jednak w wielu przypadkach bywa to najdoskonalsze z możliwych rozwiązań.

W jaki sposób więc działa taki kredyt konsolidacyjny? Wystarczy wybrać się do wybranych banków i zorientować się jakie takiego rodzaju kredyty są nam w stanie zaproponować. W dużej mierze jest to zależne od typu posiadanych przez nas zobowiązań finansowych, a także od ich wysokości. Zazwyczaj jednakże kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, iż termin ich spłaty jest rozłożony na długi okres czasu w związku z czym raty bywają niższe. Bywa to w dużej mierze opłacalne dla klientów, którzy mieli trudność ze spłatą wszystkich długów w jednym miesiącu. Dzięki temu bowiem mają one możliwość na zmniejszenie comiesięcznych wydatków. Dla samych banków, które udzielają tego typu kredytów, także jest to korzystna operacja. Po pierwsze pozyskują kolejnego klienta, który spłaca daną kwotę razem z odsetkami, co już jest zyskiem. Po drugie, klient taki jest rzetelny skoro chciałby dostać kredyt konsolidacyjny a nie uciekać przed spłacaniem swoich długów.

Proponowane przez banki czy też pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zazwyczaj dzielą się na dwa elementarne rodzaje. Pierwsze spośród nich nazywane są hipotecznymi, bo z ich zdobyciem wiąże się konieczność zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki naszego domu lub innej nieruchomości. Jest to następstwem tego, iż w takich sytuacjach konsolidacja kredytów jest obarczona bardzo dużą sumą pieniędzy. Okres spłaty bywa jednak wtedy wydłużony a odsetki na nas nałożone mniejsze. Następny typ tego kredytu znany jest jako kredyt gotówkowy i przyznawany jest na mniejsze kwoty co sprawia, że nie ma konieczności przedstawienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Trzeba jednakże zaznaczyć, że warunki związane z jego udzielaniem bywają trochę mniej atrakcyjne. Czas spłaty kredytu jest znacznie krótszy, a oprocentowanie nieco wyższe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)