subskrybuj: posty | Komentarze

Jaka tablica edukacyjna sprawi, że nauka będzie szybsza? Sprawdź…

Obecnie na rynku do wyboru jest wiele tablic edukacyjnych, których zadaniem jest ułatwienie nauki poprzez dorywcze jej oglądanie i kojarzenie wiadomości. To dobra metoda, która największe powodzenie zapewnia wzrokowcom. Jak powinna wyglądać porządna tablica edukacyjna, która sprawi, że nauka będzie przyjemniejsza?

Liczy się przede wszystkim wygląd i kompozycja

Dobrze sporządzona tablica edukacyjna powinna być czytelna i schludna, tak, aby odczytanie informacji nawet z niewielkiej odległości nie stanowiło problemu. Najwygodniej jest powiesić ją na ścianie, by w każdej wolnej chwili zerkać i zapamiętywać wiadomości. Taki sposób przyswajania wiedzy w dużej mierze sprawdza się u wzrokowców, którzy potrafią przyswoić spory materiał analizując jedynie grafikę i obrazy.

Jaka powinna być tablica edukacyjna z mapą polityczną świata?

Niezależnie od tego, czy jesteś gimnazjalistą, uczniem liceum lub technikum, czy już studentem – tablica z mapą polityczną świata przyda się w każdym wieku. Mimowolne przyswajanie wiedzy, położeń poszczególnych krajów oraz ich stolic, to najlepsza metoda na zapamiętanie tak dużej ilości informacji. Tablica powinna być czytelna i dobrze wykonana, nazwy miast nie powinny na siebie nachodzić, podane dane powinny być aktualne. Porządna tablica edukacyjna zawiera także flagi państw świata oraz podstawowe informacje o nich.

Władza – czyli poczet królów i książąt Polski

Historia Polski dla niektórych bywa trudna do przyswojenia, zbyt duże ilości informacji, wiecznie mylące się nazwiska królów, oraz daty ich panowania nie pomagają w zapamiętaniu wszystkiego w odpowiedniej kolejności. Codzienne obserwowanie tablicy edukacyjnej z pocztem królów i książąt Polski pomoże w skojarzeniu konkretnej osoby z datą panowania, oraz zajętym przez nią obszarem. Na takiej tablicy powinny znaleźć się podstawowe informacje takie jak: imię władcy, data urodzin, panowania i śmierci, nazwa dynastii, krótka notatka historyczna oraz ważniejsze daty z okresu panowania.

Chemia nie musi być taka zła

układ pierwiastków

Fotografia Flickr.com CC 2.0 Hiroshi Nishimoto

Tablica z zapisanymi pierwiastkami jest dobrym rozwiązaniem dla osób opornych na przyswajanie wiedzy w zakresie nauk ścisłych. Dobra tablica edukacyjna z układem okresowym pierwiastków powinna być czytelna i dość łatwa do rozszyfrowania. Obecnie można znaleźć tablice zawierające nie tylko nazwy pierwiastków i ich liczbę atomową, ale także informacje odnośnie zastosowania ich w codziennym życiu.

Nie tylko funkcja edukacyjna

Poza wartościami edukacyjnymi, dobrze wykonana tablica powinna być ozdobą dla pokoju osoby uczącej się. Nie ma wyznaczonego wieku, w którym taka tablica może się przydać, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jak tablica edukacyjna współgra z całym pomieszczeniem. W wielu miejscach można znaleźć stylowe tablice wykonane z aluminium, które nie tylko są wytrzymałe, ale także prezentują się dość estetycznie.

Materiał nadesłała redakcja sklepu internetowego Prace Dyplomowe

Prace Dyplomowe logo sklepu

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)