subskrybuj: posty | Komentarze

Jak zachęcać dzieci do aktywności na świeżym powietrzu?

Na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy powinniśmy mieć regularny, stały kontakt z naturą. W końcu to ona sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i szybciej zapominamy o swoich problemach. Niestety, dzieci coraz częściej wolą spędzać swój wolny czas w pokojach przed komputerem lub telewizorem. To nie wpływa korzystnie ani na ich zdrowie, ani na samopoczucie. Warto więc by było w jakiś sposób zachęcić swoje dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. A jak to zrobić?

Pamiętajmy, że dzieci przyzwyczajają się do pewnych rzeczy już w okresie swojego dzieciństwa. Jeśli więc wtedy wyrobią sobie dobre nawyki, na pewno będą je powielać w swoim dorosłym życiu. Gdy więc mamy w domu kilkuletnie szkraby, powinniśmy sami zabierać je na długie spacery. W końcu każdy rodzic na pewno posiada przynajmniej jeden wózek dla dziecka. Włóżmy do niego swoją pociechę i udajmy się z nią przed siebie. Możemy wybrać się wtedy dosłownie wszędzie. Pamiętajmy, aby pokazywać dziecku cały świat i to, co nas otacza. Możemy opowiadać mu o miniętych roślinach, drzewach lub kwiatkach. Gdy natrafimy na naprawdę atrakcyjną lokalizację, zatrzymajmy się tam choćby przez chwilę. Opowiedzmy dziecku o danym parku lub lesie. Dzięki temu maluch będzie mógł przyswoić nowe informacje i zrobi to z przyjemnością. A im częściej będziemy wykorzystywać wózki dziecięce i wychodzić ze swoimi pociechami na spacer, tym lepiej dla nich.

Następnie, gdy już nasze dziecko podrośnie, również powinniśmy zachęcić je w jakiś sposób do aktywności fizycznej. Wtedy możemy zaoferować swoim pociechom wspólne wycieczki rowerowe. W końcu na pewno każdy z nas ma przynajmniej kilka, starych rowerów w piwnicy i garażu. Sprawdźmy ich stan i wykorzystajmy je do dłuższych przejażdżek . Możemy do nich namówić całą swoją rodzinę. Dzięki temu wspólnie z nimi na pewno miło spędzimy czas. A nasze dziecko przekona się, że można produktywnie spędzać wolny czas ze swoimi bliskimi. Z pewnością będzie to wykorzystywać w swoim dorosłym życiu. A pamiętajmy, że aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu przynoszą naprawdę mnóstwo korzyści. Dzięki temu czujemy się szczęśliwsi i dbamy przy okazji o swoją kondycję oraz zdrowie. Dlatego warto po prostu z tego regularnie korzystać.

Zobacz to co najlepsze dla naszych dzieci: pościel do łóżeczka dla niemowląt | https://senna-sowka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)