subskrybuj: posty | Komentarze

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Przed wyborem tego jedynego musimy się zastanowić co nas najbardziej w nim interesuje i jakie cechy powinien posiadać, abyś byli z niego zadowoleni. Każdy z banków posiada ofertę konta bankowego, każdy ma inne warunki i wymagania. Wybór nieodpowiedniego konta będzie dla nas kłopotliwy i już po kilku tygodniach, czy miesiącach stwierdzimy, ze to nie jest produkt odpowiedni dla nas. Jak ustrzec się tego błędu?

Jak wybrać najlepsze konto?

Przed wyborem konta bankowego musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od tego produktu? To shutterstock_154401125tak samo jak przy wyborze każdej innej rzeczy. Musi posiadać te cechy i takie opcje, z których najczęściej korzystamy i najlepiej za jak najniższą cenę. W reklamach te produkty finansowe są przedstawiane jako konta „0 zł”. Niestety trzeba mieć świadomość tego, że choć za pewne opcje nie zapłacimy, to prowadzenie większości kont będzie nas trochę kosztowało. W większości umów są jakieś haczyki i ukryte koszty, które są aktywowane lub dezaktywowane przy spełnieniu odpowiednich warunków. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, w postaci potrąceń za pewne usługi (prowadzenia konta, przelewy, wybieranie pieniędzy z innych bankomatów itd.) trzeba określić swoje potrzeby i n tej podstawie szukać oferty konta osobistego.

Dochody

Pierwsze pytanie: czy mam stałe wpływy na konto i jakie to kwoty? Nasze dochody decydują o tym czy możemy liczyć na darmowe konto. Wiele banków w ogóle nie pobiera opłat za prowadzenie konta. Inne taką opłatę mogą znieść pod warunkiem regularnego wpływu na konto odpowiedniej kwoty. Na przykład w AliorBanku unikniemy miesięcznej opłaty, o ile co miesiąc nasz rachunek zasili kwota 2500 zł.

Płatności kartą

Druga kwestia, jak często płacimy kartą płatniczą i jakie kwoty w ten sposób wydajemy. Karta płatnicza czy debetowa może być płatna lub bezpłatna. To zazwyczaj kilka złotych miesięcznie. Jednak możemy zostać zwolnienie z tej opłaty pod pewnym warunkiem. W zależności od umowy może być to użycie karty odpowiednia liczbę razy (na przykład 4 w Banku BPH, 5 w mBanku).

Bankomaty i przelewy

Kolejna pytanie jak często wpłacamy gotówkę z bankomatu, czy mamy dostęp do urządzeń tego banku, czy w naszej okolicy są inne bankomaty. Trzeba wiedzieć, że w wielu przypadkach podejmowanie gotówki z „obcych” bankomatów jest płatne. Trzeba także pochylić się nad kwestią przelewów, jak często je robimy. Czy wystarczy nam pewna ilość darmowych przelewów?

Aktualny ranking najlepszych ofert na rynku dostępny na oszczednoscionline.pl/konta-osobiste.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)