subskrybuj: posty | Komentarze

Jak poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby?

Śmierć to coś, na co nikt z nas tak naprawdę nie jest przygotowany. Przychodząca w najmniej oczekiwanym momencie, jest dla wielu zaskoczeniem. W duszy bliskich, którzy muszą teraz przeżywać śmierć kochanej osoby, na pewno nie pojawiają się najprzyjemniejsze odczucia. Żal, smutek oraz pytania, na które nie można znaleźć już odpowiedzi są czasem tak przenikliwe, że człowiek po prostu nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Jak jednak, w tak ciężkich chwilach poradzić sobie ze zmęczeniem i zdenerwowaniem?

Niech ktoś załatwi nasze formalności

Sprawy związane z pogrzebem i wyprawianiem uroczystości z tym związanej, może wiele osób przyprawić o dodatkowy stres. Nie ma nic bardziej pomocnego, niż zwrócenie się do firm, specjalizujących się w takich obrządkach. Naszym zadaniem będzie tak naprawdę parafowanie oraz kontrolowanie tego, co oferuje nam dana firma pogrzebowa. Zwracajmy przy tym uwagę, czy trafiamy na firmę godną zaufania. Warto w tym celu posiłkować się opiniami innych ludzi oraz co najważniejsze Internetu. Umiejętne odfiltrowanie wszelkich opinii i komentarzy, pozwoli wyciągnąć odpowiednie i klarowne wnioski. Nie będzie to proste, ale zawsze warto próbować.

Przewóz zwłok z zagranicy

Wiele firm pogrzebowych, specjalizuje się w usługach takich jak międzynarodowy transport zmarłych. Warto również dopilnować, czy wszystkie zabiegi z tym związane są wykonywane poprawnie, z poszanowaniem ciała zmarłego. Jeżeli jednak zdarzyłoby się, że dopatrzymy się znaczących uchybień, które odstają od normy, warto zgłosić to odpowiednim służbom lub dyrekcji. Brzmi to co prawda dramatycznie, ale warto o tym wiedzieć. Jedno jest pewne – branża funeralna, która świadczy chyba najsmutniejsze usługi, musi spełniać wszelkie obostrzenia oraz przepisy.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Jeżeli czujemy, że opieka czy kontakt bliskich nie pomaga nam i wręcz przeciwnie, czujemy się bardzo odosobnieni w temacie, powinniśmy poszukać pomocy u specjalisty. Porady psychologiczne czy duszpasterskie, mogą stać się w tym czasie nieocenione. Człowiek, wsparty dobrym słowem i pokrzepieniem na pewno lepiej zniesie ból, związany z rozstaniem. Pamiętajmy też, że nie możemy ze śmiercią zostać sami. Może okazać się to dla nas zbyt trudne do pokonania.
Upamiętnijmy w tym czasie zmarłego. Warto z godnością i spokojem towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze i mieć w pamięci jedno. Będzie on żył dla nas wiecznie, tylko wtedy, kiedy będziemy pielęgnowali pamięć takim człowieku. Nie ma bowiem nic cenniejszego, niż piękne wspomnienia!

Zobacz zatem: Epitafium przewozy | http://www.epitafium-przewozy.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)