subskrybuj: posty | Komentarze

Jak poradzić sobie z rachunkami prowadząc własny biznes.

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z odpowiedzialnością i często z zaangażowaniem w takie aspekty prowadzenia działalności w których nie koniecznie musimy czuć się bardzo pewnie. Marketing, dbanie o markę i zadowolenie klientów to tylko niektóre z obowiązków jakim musimy sprostać. Bez wątpienia dziedzina, której nie możemy zaniedbywać prowadząc własną firmę to rachunki i rozliczenia.

Często doprowadzenie do przejrzystej sytuacji firmy realnie lub też czysto na papierze jest nie lada wyzwaniem i nie pozwala zmrużyć oczy w nocy. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na powierzenie finansów firmy ludziom z ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Powierzenie odpowiedzialności za rachunki absolwentowi, który dopiero co skończył studia na kierunku finanse, bankowość lub rachunkowość nie koniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Z pewnością pozwoli obniżyć koszty opłacenia pracownika, lecz nie zagwarantuje nam jakości usług. Absolwent, z pewnością nie pozbawiony entuzjazmu i zapału, będzie gotów do poświęceń, by odpowiedzialnie wykonywać powierzone zadania, jednak może się okazać, że zabraknie mu doświadczenia i racji merytorycznej, aby wszystko dopiąć jak należy.

Chcąc uniknąć takiej sytuacji warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego pracownika, który na rachunkowości zjadł przysłowiowe zęby. Pracownika, który ma szerokie doświadczenie wyniesione z poprzednich firm, któremu też często nie obca jest bankowość korporacyjna. Właśnie taki pracownik będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie procesów rachunkowych od początku do końca. Niestety, zabieganie o doświadczonego pracownika potrafi być niezwykle uciążliwe. Na rynku coraz więcej firm potrzebuje doświadczonych księgowych, często są też podkupowani przez koncerny lub centra księgowe. Nie łatwo sprostać wymagania finansowe takiej doświadczonej jednostki z ogromnym stażem pracy, gdyż bez wątpienia zna swoją wartość na rynku pracy.

Jeśli przerażająca wydaje się wizja opłacenia takiego pracownika, nie jesteśmy pozbawieni alternatywy. O nasze rachunki i faktury może zadbać za nas biuro rachunkowe. Najczęściej opłata naliczana jest w postaci miesięcznego abonamentu, często znacznie niższego niż płaca za wykwalifikowanego pracownika. Biuro rachunkowe oprócz dbałości o papiery doradzi nierzadko w kwestiach prawnych i podatkowych. Jeśli współpraca układa się bez zarzutu, problemu nie będzie stanowić telefon wykonany do biura z nurtującym nas pytaniem.

Jeśli chcemy oszczędzić na pensji dla księgowej, a boimy się powierzyć naszych rachunków świeżo upieczonemu absolwentowi, powierzmy opiekę nad papierami do biura rachunkowego. Nie będziemy musieli dostawiać kolejnego biurka, do i tak przepełnionej już przestrzeni.

Sprawdź usługi profesjonalnego biura rachunkowego z Krakowa – PRYM – prym-krakow.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)