subskrybuj: posty | Komentarze

iPhone, porady

W historii rozwoju telefonów komórkowych jest wiele ważnych momentów i historycznych chwil, które wpłynęły na losy tej branży i nasze dzisiejsze przyzwyczajenia. Powstanie pierwszego telefonu bez kabli i na baterie czy rozwój sieci GSM to już historyczne wydarzenia, które tylko najstarsi ludzie są w stanie sobie przypomnieć. Późniejszy świat telefonów to już praktycznie to samo, co branża komputerowa. Rozwojem telefonii kierują w sumie te same zasady, co przy tworzeniu sieci komputerowych.

Tak samo jak telefony z czasem zaczęły coraz mocniej przypominać bardzo silne jednostki obliczeniowe, zdolne do prowadzenia nawet najbardziej wymagających aplikacji. Świat telefonii komórkowej bardzo mocno zmienił się dzięki wprowadzeniu systemu HSDPA, który wreszcie dał użytkownikom komórek prawdziwie szybki i stabilny Internet, na którym praca to czysta przyjemność. Wśród najważniejszych telefonicznych wydarzeń ostatnich lat ciężko wybrać jedno czy nawet dwa kluczowe wydarzenia, tyle ich było. Dziś jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe modele i każdy ma coś ciekawego do zaoferowania. Wprowadzenie systemu LTE daje szansę na prawdziwie błyskawiczny Internet bez najmniejszych ograniczeń, jednak na jego rozwój trzeba będzie poczekać. Również rynek systemów operacyjnych do urządzeń mobilnych wciąż dostarcza nowe produkty, jednak i tutaj ciężko jest przesądzić, czy rewelacyjny w ostatnich czasach Android faktycznie przyjmie się na masową skalę na dłużej.

Z pewnością jednak wielu ludzi wymieni premierę telefonu iPhone jako wydarzenie, które poważnie odmieniło losy telefonii komórkowej. I faktycznie dane sprzedażowe oraz wygląd aktualnych mediów elektronicznych potwierdza tezę o tym, że telefon firmy Apple podbił konsumencki świat i zawładnął masową wyobraźnią. Dzięki jego sukcesowi cała firma zyskała znaczący szacunek na całym świecie. iPhone jest dziś najpopularniejszym telefonem na świecie a jednocześnie pełni rolę małego komputera osobistego. Dlatego tak wielu ludzi wykorzystuje go do surfowania w sieci.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.2/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)