subskrybuj: posty | Komentarze

Sposoby instalacji oświetlenia sufitu i lamp led

Nowoczesna technologia diodowa coraz częściej jest stosowana już nie tylko w miejscach publicznych, ale także w prywatnych domach. Czy warto zainstalować sobie lampę led zamiast klasycznej? To chyba pytanie retoryczne – oczywiście, że tak – po pierwsze oszczędzamy energię, a po drugie szanujemy środowisko.

oświetlenie led Współczesne lampy led rewelacyjnie funkcjonują jako oświetlenie w kuchni. Poza tym, że odpowiednio dobrane dają zbliżone do słonecznego światło – czyli optymalne, jakie niewątpliwie powinno posiadać oświetlenie kuchni, to zarazem oszczędzają prąd, co niewątpliwie jest w dzisiejszych czasach wielce brane pod uwagę. Oświetlenie kuchni jest o tyle ważne, że w kuchni spędzamy dużo czasu wykonując skomplikowane czynności. Jeśli chodzi o inne zastosowania w domu aktualnie technologie te bywają stosowane jako oświetlenie sufitowe. Te nowoczesne rozwiązania mogą być całkiem dobrą alternatywą dla standardowych halogenków używanych powszechnie jako oświetlenie sufitowe, gdzie sprawdzają się doskonale. Ogólnie oświetlenie sufitowe to dosyć nietypowa forma źródła światła, z tego powodu używa się w takim przypadku specjalnych rozwiązań dedykowanych do oświetlenia pod sufitem.

Najprostszym i najbardziej efektownym sposobem montażu jest instalacja listw led przy krawędziach np. mebli, czy wnęk w ścianach. Zasilacz oczywiście musi być gdzieś ukryty. Należy też unikać kierowania światła emitowanego przez diody bezpośrednio do wnętrza/środka pomieszczenia, znacznie efektowniej wygląda światło kierowane na ściany od których się odbija. W zależności od potrzeby dostosowujemy sobie moc diod, tak żeby uzyskać pożądaną ilość lumenów.

c.d.n….

  1. Konstrukcja oświetlenia sufitowego na lampach led
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)