subskrybuj: posty | Komentarze

Dieta cytrynowa

Chcąc schudnąć, ludzie często wybierają wprost drakońskie sposoby odżywiania. Jeden z nich, tytułowa dieta cytrynowa, pozwala osiągnąć bardzo szybkie efekty w krótkim okresie czasu – w ciągu dziesięciu dni możemy stracić do piętnastu kilogramów, co w porównaniu do inny diet jak np. dieta śródziemnomorska czy kapuściana jest bardzo, bardzo dobrym wynikiem.

Omawiana dieta cytrynowa przypomina bardzo głodówkę, gdyż główną jej zasadą jest całkowity zakaz jedzenia. Jedynym, co musi nas zadowolić, jest lemoniada, do której można dodać odrobinę imbiru, co teoretycznie poprawia funkcjonowanie naszego układu pokarmowego, co nie jest bez znaczenia – zwiększa to efektywność diety, dlatego zachęcam wszystkich do wykorzystywania tego typu przypraw w cytrynowych napojach.

Dieta cytrynowa posiada jednak kilka dość istotnych wad – osłabia ona organizm, dlatego też uczestnik diety nie może wykonywać nadmiernego wysiłku fizycznego, gdyż w przeciwnym wypadku może dość do wyniszczenia sfery obronnej organizmu. W początkowej fazie diety cytrynowej nasz organizm będzie się buntował, czego skutkiem mogą być biegunka oraz wymioty. Tego typu reakcje powinny przejść po około pięciu dniach od rozpoczęcia diety. Jeżeli jednak te objawy nie ustąpią, to należy jak najszybciej przerwać dietę, aby nie nabawić się uszczerbku na zdrowiu. Specjaliści zalecają, aby przed przystąpieniem do diety cytrynowej skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy nasze ciało jest przygotowane na tego typu drakońską dietę.

Podsumowując, dieta cytrynowa jest dobrym sposobem na odchudzanie szczególnie dla tych, którzy oczekują od diety szybkich efektów! Mogą one nie utrzymać się zbyt długo, szczególnie jeśli nie będziemy wracać stopniowo do starego sposobu odżywiania, dlatego też po zakończeniu diety należy żywić się lekkimi potrawami, jak na przykład zupa jarzynowa czy warzywka mrożone na parze.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.1/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)