subskrybuj: posty | Komentarze

Kraje Bałkańskie Czarnogóra – moje podróże po świecie

Dzisiaj z serii cykli postów opisujących moje turystyczne zapędy i podróże chciałem wam opisać bardo ciekawy, a przynajmniej moim zdaniem interesujący kraj jakim jest Czarnogóra.

Kraj ten znajduje się na półwyspie bałkańskim i stanowi część byłej Jugosławii. Nazwa podobno pochodzi od tego, że ze względu na fakt, że jest to teren górzysty ludzi widzieli zbierające się na tych górach chmury deszczowe, które de facto były blokowane przez szczyty górskie. Czy to prawda to nie wiem w każdym razie tak usłyszałem od przewodnika, który mi to opowiadał.

Ogólnie co o tym kraju można powiedzieć? Jak można zobaczyć na Zdjęiach z Czarnogóry, kraj ten ma powalające pejzaże związane z ciekawym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego występowanie jednocześnie skał a także morza zapewnia nam tak samo niezapomniane wrażenia. Można do Czarnogóry przyjechać w celu zwiedzania i podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu wypoczynkowym – na tak zwane kąpiele słoneczne itd.

Nietypowym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, że na przykład przyjeżdżając tam w okresie maja-czerwca można w górach pojeździć na snowbordzie, a następnie podjechać do terenów nad morzem i trochę poopalać się na plaży. Oczywiście zakładając, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Aczkolwiek najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko występują w maju, czerwcu oraz wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy mniejszy. W sumie latem pod względem pogodowym Czarnogóra przypomina odrobinę Polskę, Jednakże jest o wiele cieplej i spotkamy tam nieco więcej pogodnych dni. Czarnogóra poza plażami , a także niezapomnianymi krajobrazami posiada również sporo interesujących zakątków wartych odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których również jest w tym rejonie ogrom, ale także o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności widokowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.0/10 (20 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)