subskrybuj: posty | Komentarze

Czapki letnie i zimowe

czapkaNie sposób wymienić wszystkie czapki, które cieszyły się popularnością w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Mało tego, nawet rodzaje czapek używane dzisiaj liczy się co najmniej w dziesiątkach. które z nich jednak spotykane są najczęściej?

Popularność czapek z daszkiem

Bez wątpienia, do najpopularniejszych należą od dziesiątek lat czapki z daszkiem. Najczęściej są one miękkimi czapkami, jedynie daszki są wykonane z twardszego materiału. Taka jest chociażby bejsbolówka, swego czasu absolutnie najbardziej znana czapka na świecie. Wydaje się, ze dzisiaj popularność bejsbolówek jest już zdecydowanie mniejsza, nie oznacza to jednak, że już nikt ich nie nosi. Warto wspomnieć dwa słowa o historii legendarnych już bejsbolówek. Jak się okazuje, ich nazwa nie wzięła się znikąd. Początek historii czapek tego rodzaju wiąże się bowiem ściśle z bejsbolem. Problemem dla bejsbolistów, rywalizujących pod gołym niebem, były promienie słoneczne, które ograniczały ich widoczność. Czapka bejsbolówka miała za zadanie zasłonić te promienie. Okazało się później, że bejsbolówka jest bardzo praktyczna i wygodna, przez co zaczęły ją nosić dzieci, młodzież i dorośli, niezwiązani z bejsbolem.

Inne rodzaje czapek z daszkiem, to między innymi czapki nazwane tirówkami. One również zawdzięczają nazwę swoi pierwotnym użytkownikom. Mowa tutaj o nieco twardszych od bejsbolówek czapkach z zaginanym do góry daszkiem. Czapki ego typu został spopularyzowane przez kierowców tirów i innych samochodów ciężarowych w USA.

Niewątpliwie, czapki z daszkiem są też bardzo popularne wśród hiphopowców. Noszą oni przeważnie nakrycia głowy dużo szersze od bejsbolówek czy tirówek. Ponadto, ich czapki są również zdecydowanie twardsze, a daszku nie da się zginać w żadną stronę.

Czapki na zimę

Obok różnorodnych czapek z daszkiem, są również takie rodzaje czapek, które przeznaczone są na zimę. Czasami mają one również daszki, jednak jest to rzadkość. Większość tych czapek zakrywa natomiast uszy oraz generalnie całą powierzchnię głowy. Ważne jest, aby czapka zimowa była wykonana z materiału, który zapewnia izolację cieplną. W przeciwnym razie, nie ochroni ona przed niską temperaturą i nie spełni po prostu swojego zadania.

Warto zauważyć, że w ostatnich latach modne stały się czapki z pomponami. Niegdyś pompony były charakterystyczne dla czapek dziecięcych. Dzisiaj jednak, jak najbardziej pompon może posiadać również czapka dla dorosłego człowieka. Mało tego, również kolory czapek dla dorosłych często są wymyślne i oryginalne.

Więcej o czapkach z daszkiem przeczytacie na tej stronie: http://czapki-fullcap.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)