subskrybuj: posty | Komentarze

Co dla naszego dziecka?

Wózeczek dla dziecka jest jednym z podstawowych elementów wyprawki. Jeszcze przed porodem przyszli rodzice powinni pomyśleć o jego zakupie, aby maluszek mógł już około tygodnia po powrocie do domu wyjść na swój pierwszy spacer. Jednak jego wybór może przysporzyć młodym rodzicom nie lada kłopotów. Na rynku jest ogromny wybór wózków. W zależności od potrzeb rodzice mogą się zdecydować na głęboki, spacerowy, dwufunkcyjny czy trzyfunkcyjny.
Wózek głęboki potrzebny jest dziecku od urodzenia do około 7-go miesiąca życia, czyli dopóki nie zaczyna samodzielnie siadać. Wtedy można zmienić wózek na spacerowy, jednak dziecko powinno być wożone w pozycji półleżącej, aby nie nadwyrężać jego kręgosłupa.
Na uwagę zasługują wózki dziecięce trzyfunkcyjne. Składają się ze stelażu, do którego dopinane są gondola, siedzisko spacerowe lub fotelik samochodowy. Są one bardzo praktyczne. Zamiast kupować dwóch wózków i fotelika mamy wszystko w jednym. Wychodząc na zakupy chowamy stelaż wózka do bagażnika samochodu a maluszka wieziemy w foteliku. W sklepie wpinamy fotelik w stelaż. Nie ma potrzeby przenoszenia dziecka z fotelika do wózka i z powrotem.
Wózeczek dla dziecka musi być obowiązkowo wyposażony w pasy. Młode mamy najlepiej wiedzą, jak sprytne potrafią być nawet małe szkraby, dlatego pasy powinny być pięciopunktowe, aby dziecko nie wypadło z wózka.
Dobrze, jakby wózek posiadał w wyposażeniu kilka przydatnych elementów: ocieploną osłonkę na nóżki do założenia w zimie, moskitierę, parasolkę przeciwsłoneczną, czy folię przeciwdeszczową.
Ważną kwestią są kółka. Dawniej wszystkie wózki dziecięce miały pompowane kółka, później wyparły je kółka plastikowe. Jednak pompowane dają lepszą amortyzację, dlatego producenci coraz częściej wracają do tego rozwiązania, a rodzice również doceniają ich walory.
Rodzice lubią, gdy wózki dziecięce mają przydatne gadżety, takie jak tacka z otworem na picie, otwierane okienko w budce, czy torba na rzeczy dziecka.
Kiedy już młodzi rodzice zdecydują się na wózek, jaki im odpowiada, mogą cieszyć się ze spacerów ze swoim maluszkiem. Niezależnie od pogody dziecko powinno codziennie przebywać na świeżym powietrzu, dlatego wózek będzie często używany. Ale niezależnie, czy będą to zakupy z mamą, czy spacerek z dumnym tatą, maluszek na pewno będzie zadowolony z przejażdżki.

Zobacz też : Ochraniacz do łóżeczka | https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/ochraniacze-do-lozeczka/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)