subskrybuj: posty | Komentarze

Bukiety – zawsze mile widziane

Kwiaty są wręczane przy niemal każdej okazji. I chociaż piękny bukiet może być dobrym pomysłem na prezent, warto pamiętać, aby rodzaj kwiatów dobierać do okazji. Przez lata bowiem goździki kojarzone były z Dniem Kobiet, gdy często były wręczane wraz z niewielkim prezentem każdej pani, zaś gerbery kojarzyły się ze szkolnymi świętami.

Na szczęście współczesne kwiaciarnie dają zdecydowanie więcej możliwości wyboru i nawet kwiaty na ślub nie muszą kojarzyć się jedynie z białymi różami czy liliami. Bo i same wiązanki ślubne mogą wykorzystywać kwiaty w wielu kolorach, a same kompozycje ślubne mogą zaskakiwać także kształtem.

Panny młode coraz chętniej sięgają po niewielkie bukieciki, złożone z kwiatów niezwykle kolorowych. Jest to niezwykle prosty sposób, aby ożywić kreację ślubną. Z kolei tradycjonalistki sięgają po kwiaty białe lub w kolorze ecru. Z myślą o nich powstają piękne kwiatowe kompozycje, uzupełnione o zielone elementy, kojarzące się z naturalnością i świeżością.

Bukiety ślubne wykorzystują zarówno róże, jak i stokrotki, anturium czy nawet kalie. W zależności od rodzaju bukietu mogą one być zamknięte w niewielkim bukiecie, mieszczącym się w dłoni lub też zachwycają pięknie układającą się kompozycją, która dodatkowo podkreśla piękno sukni ślubnej. Bardzo często do kompozycji ślubnych dodaje się kwiaty o różnej wielkości albo kontrastuje biel wybranych kwiatów poprzez dodanie kilku niezwykle kolorowych elementów. Dzięki temu wiązanka ślubna jest atrakcyjnym dodatkiem.

Warto pamiętać, że także bukiety ślubne ulegają pewnym modom. Po wielu latach, gdy ślubne bukiety musiały być bardzo duże i przykuwające wzrok, ostatnie dwa sezony pokazują, że przyszłe panny młode sięgają coraz chętniej po bukiety niewielkie, naturalne, bardzo często złożone z niewielkich kwiatów typu konwalie czy stokrotki. Takie delikatne bukieciki to także sposób na podkreślenie romantyczności i delikatności ślubnej stylizacji.

Kolejnym zaskakującym powrotem jest gipsówka, która przez długie lata kojarzyła się jedynie z dodatkową ozdobą bukietu. Teraz tworzy się z gipsówki bukietu, niewielkie i delikatne. Jednak powrót do białych bukietów nie oznacza, że takie bukiety będą niezauważalne i mdłe. Wystarczy dodać do nich pojedyncze kolorowe kwiaty, wybrać kwiaty białe ale z niezwykle kolorowymi środkami lub też biały bukiet podkreślić szeroką i niezwykle atrakcyjną wstążką, aby w ten sposób stworzyć niepowtarzalny dodatek.

Bardzo często ślubne bukiety współgrają z kwiatami, które ozdabiają kościół albo salę ślubną. Dlatego komponując ślubną wiązankę można postawić na kwiaty w kolorach delikatnych i pastelowych, najlepiej w pudrowych różach i bladych odcieniach żółci. Coraz popularniejsze stają się także bukiety ozdobione biżuteryjnymi dodatkami. Atrakcyjne sznury pereł czy koraliki o różnej wielkości świetnie podkreślają bukiety, złożone z kwiatów o jednakowej wielkości.

Zamawiając bukiety ślubne można także wybrać bukiety stworzone ze specjalnego papieru, filcu i drewna, choć to niezwykle oryginalne propozycje.

 

Więcej dowiesz się na: http://www.abcslubu.pl/slub-i-wesele/bukiety-slubne-i-dekoracje-slubne 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)