subskrybuj: posty | Komentarze

Budownictwo mieszkaniowe i usługowe.

Na dzisiejszym rynku budownictwa mieszkaniowego coraz bardziej znaczącą rolę odgrywają różnego rodzaju prywatne przedsiębiorstwa deweloperskie. Dostrzec to można choćby wtedy, kiedy porównamy teraźniejszą sytuację z tą, którą mieliśmy przed dwudziestoma czy trzydziestoma laty w naszym kraju. Wtedy bowiem wiodącą rolę miały na rynku nieruchomości na przykład spółdzielnie mieszkaniowe lub instytucje państwa, zamiast prywatnych przedsiębiorców.

Czym tak rzeczywiście jest firma deweloperska? Do jej zadań nie należy tylko to, żeby kupić atrakcyjną działkę pod zabudowę i znaleźć architekta lub wykorzystać własne biuro projektów do zaplanowania budynku. Oprócz tego na jej barkach spoczywa w późniejszym czasie także zarządzanie swoimi nieruchomościami oraz sprzedaż lub wynajem mieszkań zainteresowanym. Co ciekawe taka inwestycja z punktu widzenia dewelopera potrafi bardzo szybko się zwrócić, co zapewnia im środki na dalsze rozwijanie działalności i budowę nowych bloków i pomnażanie zysków z czynszów i ze sprzedaży lokum.

To w jak dużym procencie firmy prywatne przejęły Polski rynek mieszkaniowy, znakomicie można zaobserwować przede wszystkim w naszej stolicy. Naprawdę zadziwiające, nawet dla znanych ekspertów branży budowlanej, jest to w jak olbrzymie szybkim tempie wyrastają nowe apartamentowce oraz budynki usługowe w Warszawie. Podziw wśród dużego grona osób wzbudza również ich niesamowity rozmach oraz bardzo wysoka jakość architektury i standard. Taki boom inwestycyjny w tym blisko dwumilionowym mieście, jest nie do porównania z sytuacją w żadnym innym dużym ośrodku miejskim w naszym kraju. Co jest głównym tego powodem? To co różni rynek mieszkaniowy i usługowy w Warszawie od na przykład wrocławskiego lub gdańskiego czy śląskiego, jest głównie ten fakt, że stolica szczyci się zdecydowanie lepszą marką na świecie od reszty polskich miast. Istotne jest także to, że miasto z syrenką w herbie wytwarza jedną piątą całego polskiego

14469938387_2274d308be_c

źródło: http://grupa3d.pl/

Produktu Krajowego Brutto. Inne ośrodki miejskie, takie jak na przykład odpowiednio drugie i trzecie pod względem liczby mieszkańców Kraków oraz Łódź, nie posiadają takiego potencjału i rynku, aby pod tym względem móc dorównać Warszawie. Zresztą samemu można sprawdzić, że znacznie popularniejsze jest w wyszukiwarkach internetowych hasło “warszawa apartamenty sprzedaż” niż na przykład “apartamenty sprzedaż”. Niezwykle dobrze wyglądają też dla naszej stolicy wszelkie badania oraz prognozy demograficzne. Dowiedzieć się możemy z nich choćby to, że Warszawa jako jedno z zaledwie paru miast w Polsce może w najbliższym okresie oczekiwać jakiegokolwiek wzrostu liczby mieszkańców, tym samym powiększając popyt na nowe mieszkania i lokale usługowe.

Jeśli już jesteśmy przy mieszkaniach i apartamentach, to Warszawa jest pod względem liczby metrów kwadratowych takich powierzchni pierwsza w kraju. Spacerując po mieście budowy firm takich jak grupa3d lub Echo investment, można spotkać na praktycznie każdym kroku. Aktualnie największa ilość nowych inwestycji mieszkaniowych i usługowych powstaje w takich dzielnicach jak Białołęka, Bemowo, Wilanów, Wola, a także w samym Śródmieściu, w którym z każdym rokiem wyrastają nowe wieżowce.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)