subskrybuj: posty | Komentarze

4 sposoby jak wrócić do formy po ciąży

Jeśli dodatkowe kilogramy po porodzie spędzają Ci sen z powiem, spróbuj czterech sposobów powrotu do formy!

Jeśli jesteś fruktoholiczką, postaw na ananasa

Ananasy są nie tylko smaczne, ale mają działanie odchudzające spalające tłuszcz. A wszystko za sprawą bromeliny, który znajduje się zarówno w owocach ananasa, jak i w łodygach. Bromelina to glikoproteina pomagająca strawić białka, skrobię oraz tłuszcze oraz poprawiająca przemianę materii. Ponadto ananas zawiera bardzo dużo błonnika sprawiającego, że nie będziesz głodna – błonnik bowiem pęcznieje w żołądku wypełniając go i niwelując uczucie głodu. Poza tym owoce ten, ze względu na moc witamin i minerałów, przyda ci się jako młodej matce karmiącej.

Jeśli jesteś gorącą dziewczyną, postaw na papryczki chili

Papryczki chili to odchudzający rarytas dla tych, którzy lubią pikantne rzeczy. Rzeczywiście, warzywa te do łagodnych nie należą. Tym samy znakomicie podkręcają metabolizm, co przyspiesza proces odchudzania. Poza tym zwiększają spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszają regenerację po treningu. Do ostrych papryczek należą różne odmiany: cayenne, habanero, tabasco czy piri-piri. Papryczki zawierają też sporą ilość służących zdrowiu witamin C i A. Pamiętaj jednak, że warzywo to może wywołać substancje alergiczne.

 

Jeśli jesteś energiczna, postaw na sport

Trzeba przyznać, że sport to najlepszy sposób na odchudzanie. Naukowcy udowodnili, że najbardziej przysłużyć się może szczupłej sylwetce ruch na świeżym powietrzu – wręcz na spacerze czy podczas biegania spalamy więcej kalorii, gdyż mięśnie wówczas intensywniej pracują. Jeśli jesteś młodą mamą, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś obowiązki rodzicielskie połączyła z dbaniem o szczupłą sylwetkę – twojemu dziecku bardzo przysłużą się długie spacery.

 

Jeśli lubisz jeść wieczorem, postaw na białko

Białko charakteryzuje się tym, że bardzo dobrze jest trawione wieczorem. Przyjęło się twierdzić, że późna kolacja po godzinie osiemnastej nie sprzyja odchudzaniu. Tymczasem jeśli zjesz kolację składającą się na przykład z jajek czy bogatych w białko ryb lub kurczaka, masz wręcz duże szansę na schudnięcie. W godzinach nocnych wydziela się bowiem produkowany przez przysadkę mózgową hormon wzrostu zwiększający syntezę białek. Dlatego wieczorem lepiej jest jeść białko niż węglowodany. Poza tym ów składnik żywności zwiększa przemianę materii o 25%.

 

Więcej ciekawych porad na temat zdrowia kobiet znajdziesz w kąciku pacjenta przychodni Medica2000 z Warszawy

VN:D [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)